Hakkımızda

TORKAM HOLDİNG’in temelleri 1989 yılında İcra Kurulu Başkanı Sayın Mahmut DERELİ tarafından İstanbul’da atılmıştır.

Nikel, krom ustası olan babası Osman DERELİ’nin fikirlerinden ve küçük işyerinden ilham alan Mahmut DERELİ, Üniversite’de işletme eğitimiyle birlikte özel sektördeki uzmanlık ve yöneticilik deneyimini müteakip inşaat yan malzemeleri üretim ve pazarlamasıyla ticari faaliyetlerine 1989 yılından itibaren İstanbul’da başlamıştır. Daha sonra 1998 yılında İnşaat Taahhüt işlerine girerek yurt içinde ve yurt dışında birçok önemli projeyi gerçekleştirmiştir. Akabinde sektörleri genişleterek; Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım, PVC profil üretim, Demir Çelik üretimi, Enerji sektöründe ise Petrol-Gaz işletme sahaları, Petrol-Gaz Sismik ve Sondaj Faaliyetleri şeklinde gelişmiştir.
Bu faaliyetler günümüzde Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’da toplam 15 şirket ve 5000 çalışan ile sürdürülmektedir.
2019 yılında ise Torkam Holding kurularak tüm şirketler Holding çatısı altında toplanmıştır.
Bugüne kadarki ticari faaliyetlerin ana omurgasını oluşturan İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe; konutlar, ticari üniteler, alışveriş merkezleri, okullar ve otellerden oluşan toplam 3 milyon m2 inşaat alanına sahip projeler tamamlanmış olup 2 Milyar USD iş hacmi seviyesine ulaşılmıştır.

Torkam Holding şirketleri Türkiye, Almanya, Cezayir, Bulgaristan ve Hollanda da ticari faaliyetlerine prensipli ve istikrarlı kalkınma modelini uygulayarak devam etmektedir. Holding bünyesindeki mevcut sektörleri, teknolojik gelişmelere uygun olarak daha nitelikli ve kapsamlı hale getirmek, emniyet, ekonomi ve estetik üçlüsünü uyumlu bir şekilde sahaya yansıtmak başlıca ilkelerdir.
Bu çerçevede Torkam Holding tüm dostlarına, müşterilerine, tedarikçilerine, banka ve finans kuruluşlarına saygılarını sunar.

TORKAM HOLDİNG A.Ş

tr_TRTR
en_USEN tr_TRTR