Bizden Haberler

1200 Öğrenciye Eğitim Yuvası

Konya’nın en değerli bölgesi Meram’ın merkezinde inşa edilen Temaşehir Konya projemizde okul inşa edildi.

Temaşehir Okulu, Bodrum kat, Zemin kat ve 3 Normal Kat olmak üzere 5 kat olarak dizayn edildi. 1200 öğrenciye yuva olacak olan okulumuzda, 40 adet olmak üzere toplam 1200 kişilik derslik, kütüphaneler, kapalı ve açık spor salonu, laboratuvarlar, tasarım ve sanat atölyeleri, yemekhaneler ve anasınıfıları mevcut.

Engelli öğrenciler için de uygun olan okulun kesintisiz eğitim-öğretim verebilmesi için jeneratörleri mevcut.

05 Temmuz 2022

“DeckLander” Projesi TÜBİTAK’tan Destek Aldı

Teknoloji şirketimiz TEUSAN, TÜBİTAK tarafından “DeckLander” (İniş Sahası Tespit Sistemi) projesi için destek aldı.

DeckFinder projesi ile askeri ve sivil havacılık sektöründe dikine iniş/kalkış yapan insanlı ya da insansız hava araçları için iniş sırasında yaşanabilecek kazaları, yerli ve milli geliştirilecek bir sistemle önlemeyi, aynı zamanda uluslararası rekabet ve ihracat kapasitelerinin artırılması, yurtdışına bağımlı olunan teknolojilerin kazanılması ve güçlü ticarileşme potansiyeline sahip teknolojik ürünlerin geliştirilmesini hedefliyor.

Haberleşme, sağlık ve havacılık alanlarında yüksek teknoloji ve katma değerli ürünlerle tüm dünyaya hizmet vermeyi vizyon edinen TEUSAN ve ekibini tebrik ederiz!

25 Ocak 2022

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Yerli Telemedic Cihaz Hakkında Bilgi Aldı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Sayın Mustafa Varank, TORKAM Holding İcra Kurulu Başkanı Mahmut DERELİ’den gelişen trend Telemedic özelliği olan Mobil Hasta Monitörü “TM01” hakkında bilgi aldı.

Teknoloji şirketimiz TEUSAN Teknoloji ve Uzay Sanayi A.Ş tarafından Türkiye’de yerli ve milli üretilen “TM01”, 12 farklı tıbbi veriyi ölçüp, online olarak anında doktor ekranına aktarabiliyor. Telemedic Mobil Hasta Monitörü “TM01” kapasitesi ve özellikleri bakımından Türkiye ve dünyada ilk olma özelliğini taşıyor.

18 Ocak 2022

Almanya Hannover Şantiye Ziyareti

TORKAM Holding İcra Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Dereli, Almanya Hannover’de inşası devam eden projemizi ziyaret etti. Proje hakkında bilgi aldıktan sonra değerlendirmelerini paylaşan Mahmut DERELİ “ TORKAM olarak Avrupa’da bir çok proje yürütüyoruz, Hannover’deki projemizde bulunan ekiplerimizi, özenli çalışmalarından ötürü tebrik ederim.” dedi.

18 Aralık 2021

Konya Seydişehir’e Ziyaret

TORKAM Holding İcra Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Dereli ve beraberindeki heyet, Konya Seydişehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tutal’ı ziyaret etti.

17 Aralık 2021

Sağlık Sektörü “Healthtech” alanına Yatırım

Sağlık alanındaki bölgesel yetkinliğini global alana taşımayı hedefleyen ve telemedicine özelliği sayesinde hastaları diledikleri zaman online olarak doktorlar ile buluşturan TORKAM Holding’in yeni yatırımı bulutklinik oldu. “Dijital hastane” projesine KT Portföy liderliğinde Tohum Holding, Kuralkan Holding ve İTÜ Teknokent ile kurumsal yatırımcı olarak yer almaktan memnuniyet duyuyoruz.
Kurucu girişimcilerimiz Yusuf GÜLEÇ ve Ali Hulusi Ölmez’e başarılar diler, yeni yatırımımız ve ortaklıklarımızın hayırlı olmasını dileriz.

29 Kasım 2021

İcra Kurulu Başkanı DERELİ, Kongo Cumhurbaşkanı’yla Görüştü

TORKAM Holding İcra Kurulu Başkanı Mahmut DERELİ, İstanbul’a ziyaret gerçekleştiren Demokratik Kongo Cumhurbaşkanı Félix TSHİSEKEDİ ile bir araya geldi. DERELİ ve TSHİSEKEDİ toplam 7,8 milyar dolarlık sosyal konut, gayrimenkul geliştirilmesi ve genel madencilik alanlarında yapılan anlaşma çerçevesindeki projeleri hakkında görüştü.

16 Eylül 2021

Teknoloji’ye Büyük Yatırım

Pandemi sürecini avantaja çeviren TORKAM Holding, 2020 Nisan ayında teknoloji alanında faaliyet gösteren TEUSAN Teknoloji ve Uzay Sanayi A.Ş’yi kurdu. Medikal ve insansız hava aracı alanlarında Ar-Ge çalışmalarına hız veren TEUSAN, tıbbi “telemedik” cihazı olan “TM01” prototipini geliştirdi.

7 Eylül 2021

TORKAM Almanya Projelerine Ziyaret

İcra Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut DERELİ Almanya Nürnberg’de inşası devam eden okul projemizi ziyaret etti. Proje yetkililerinden bilgi aldıktan sonra değerlendirmelerini paylaşan Mahmut DERELİ “Almanya’da bulunan ekiplerimizi gayreti ve yürütülen özenli çalışmalardan dolayı tebrik ederim. TORKAM olarak Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan Almanya’da toplam 7 proje yürütüyoruz ve büyümeye devam edeceğiz.” dedi.

28 Haziran 2021

“Hediye Karavanı” Azerbaycan Yolunda

Karabağ Savaşı’nda şehit ve gazi çocuklarına gönderilmek üzere geleneksel oyunlar ile dolu tır Ankara’dan Tovuz şehrine yola çıktı. Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu’nun düzenlediği T.C. Dışişleri Bakanlığı ve T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile “Hediye Karavanı” projesinde TORKAM Holding olarak sponsor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımızı sevindirme fırsatı bulduğumuz her an için minnet duyuyoruz.

31 Mayıs 2021

Saygıdeğer Konuklarımızdan Ofisimize Ziyaret

Saygıdeğer Konya Seydişehir Belediye Başkanı Sn. Mehmet Tutal ve Almanya’dan İş İnsanı Sn. Mevlüt Özdemir ile İsmail Özdemir TORKAM Holding Merkez Ofisimizi ziyaret etti.

27 Mayıs 2021

Almanya Nürnberg Ofis Ziyareti

Değerli Sn. T.C. Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Sn. Münih Ticaret Ataşesi Ertem Çoban ve Sn. MÜSİAD Nürnberg Başkanı Haluk Dokur Almanya Nürnberg’de faaliyet gösteren şirketimizi ziyaret etti. Daha sonra Konsoloslukta iadeyi ziyaret yapıldı.

6 Mayıs 2021

Cezayir Büyükelçimize Ziyaret

İcra Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut Dereli yerel ortağı Sayın Ali Kessab ile T.C Cezayir Büyükelçimiz Sayın Mahinur Özdemir Göktaş ‘ı makamında ziyaret ederek Cezayir’de bulunan işlerimiz ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

22 Şubat 2021

2550 Sosyal Konut Projemiz

Cezayir’de yapımı devam eden ve %85 seviyesinde bulunan 2250 sosyal konut projemizi İcra Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut Dereli tarafından ziyaret edilerek, ülke temsilcimiz Adem Dinçtürk ve teknik koordinatörümüz Serkan Başel’den bilgi almıştır.

20 Şubat 2021

1900 Sosyal Konut Projemiz

TORKAM Holding Cezayir’de, AADL kurumuna 1900 sosyal konut projesini tamamlayarak hak sahiplerine teslim etti.

20 Şubat 2021

Şehit Yunus Mermer Camii Açılışı

Temaşehir Konya Projemizde yer alan ve TORKAM İnşaat tarafından inşaatı tamamlanarak Şehit Yunus Mermer’e ithaf edilen “Şehit Yunus Mermer Camii”; Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum, İstanbul Milletvekili Sayın Vedat Demiröz, Konya Valisi Sayın Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay, Meram Kaymakamı Sayın Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Sayın Mustafa Kavuş, TORKAM Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Dereli ve Şehidimizin Anne, Baba ve aile efratları’nın teşrifleri ile ibadete açılmıştır.

15 Ocak 2021

Teknoloji Şirketine Kurumsal Yatırımcı Olduk

KOBİ’lere ücretsiz açık kaynak online ön muhasebe programı sunan Akaunting’in kurumsal yatırımcısı TORKAM Holding oldu. Akaunting, aldığı devam yatırımını, kullanıcıların hizmetine sunduğu uygulama platformundaki hizmet yelpazesini genişletmek ve yerelleştirmeye önem vererek farklı pazarlara açılmak amacıyla kullanmayı hedefliyor.

14 Ocak 2021

Afrika’da 7,8 Milyar Dolarlık Anlaşma

TORKAM Holding ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti arasında sosyal konut ağırlıklı olmak üzere, gayrimenkul geliştirilmesi ve genel
madencilik alanlarında toplam 7,8 milyar dolarlık anlaşma imzalandı.

16 Aralık 2020

Temaşehir Konya Projenin Ziyareti

Konya’nın değerli bölgesi Meram’ın merkezinde, yapımı tamamlanmış olan projemiz, İcra Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut DERELİ tarafından ziyaret edildi.

19 Haziran 2020

TORKAM E5 Sefaköy Ziyareti

TORKAM E5 Sefaköy şantiyemiz Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut DERELİ tarafından ziyaret edildi.

01 Şubat 2020

İcra Kurulu Başkanı Dereli’den Cezayir Konut ve Otel Şantiyelerine Ziyaret

TORKAM İnşaat ve Yatırım A.Ş.’nin yurtdışı yatırımları kapsamında, Cezayir’deki konut ve otel şantiyelerimiz, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut DERELİ tarafından ziyaret edildi..

11 Aralık 2018

TORKAM İnşaat’tan Sefaköy’e 900 milyon TL’lik Yatırım

Florya ile Sefaköy’ü birleştiren lokasyonuda yer alan arsayı TOKİ’ den gelir paylaşım modeliyle 900 milyon TL bedelle alan TORKAM İnşaat – TOKİ Ortaklığı, E5 Otoyolu’nun yanı başında bulunan 20 bin 776 metrekarelik arsa üzerinde TORKAM E5 projesini hayata geçirecek.

31 Temmuz 2017

Başkan’ın Temaşehir Konya Mesajı

“Proje ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandık. Bu vesileyle Anadolu’nun dinamik şehri Konya’ya 700 Milyonun üzerindeki Temaşehir Konya yatırımını götüreceğiz.
Öte yandan bir devlet teşekkülü konumundaki Emlak Konut’a ödeyeceğimiz hasılat payıyla kamuya önemli bir katkı sağlamış olacağız.

Konya’ya önemli bir konut projesinin ötesinde, farklı bir konsept ve marka değeri yüksek bir ürün götürmüş olacağız. TORKAM İnşaat olarak tüm gayretimiz Emlak Konut markasına yakışacak bir iş ortaya çıkararak nitelikli bir yaşam merkezini Konya’ya kazandırmaktır.

Projemize ilgi duyan, takip eden ve bizlere ulaşan konut alıcılarımıza en kısa zamanda lansman tarihini açıklayacağız, bu konuda biraz daha sabırlı olmalarını rica ediyorum.”

Mahmut DERELİ / İcra Kurulu Başkanı

17 Mart 2017